  • FKP20.033/63/2.5/TR
FKP20.033/63/2.5/TR
advertisement
Manufacturer No:
FKP20.033/63/2.5/TR
HK JDW NO:
864-FKP20.033/63/2.5/TR
Package:
Datasheet:
Description:
33nF Film Capacitor 2.5% Radial 63V-DC
Step5Bar-code shipping tag
FKP20.033/63/2.5/TR
  • Tolerance
    2.5%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Height
    10mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    8.5mm