  • B32923C3225K
B32923C3225K
advertisement
Manufacturer No:
B32923C3225K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32923C3225K
Description:
2.2μF Film Capacitor 10% Radial Radial 630V-DC 305V-AC PP Through Hole
Quantity:
In Stock : 3347
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32923C3225K
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    14.5mm
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    29.4894mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    14.5034mm