  • B32922H3474M
B32922H3474M
advertisement
Manufacturer No:
B32922H3474M
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32922H3474M
Datasheet:
B32922H3474M
Description:
B32922 0.47μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 630V-DC 305V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32922H3474M
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32922
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.433W 18.00mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm