  • B32922A2683M
B32922A2683M
advertisement
Manufacturer No:
B32922A2683M
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32922A2683M
Description:
B32922 0.068μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 630V-DC 305V-AC Polypropylene (PP)
Step5Bar-code shipping tag
B32922A2683M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32922
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.236W 18.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 305, SAFETY CLASS X2
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    760V
  • Size Code
    7124
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    305V
  • Custom Capabilities
    Other Lead Lengths Available On Request
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    18mm
  • Width
    6mm