  • B32921C3683K000
B32921C3683K000
advertisement
Manufacturer No:
B32921C3683K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32921C3683K000
Datasheet:
B32921C3683K000
Description:
Cap Film Suppression X2 0.068uF 305VAC PP 10% (13 X 6 X 12mm) Radial 10mm 105C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32921C3683K000
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    B32921
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.236W 13.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Size Code
    5124
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    305V
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • Length
    13mm
  • Width
    6mm