  • B32914B3684M189
B32914B3684M189
advertisement
Manufacturer No:
B32914B3684M189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32914B3684M189
Datasheet:
B32914B3684M189
Description:
B32914 0.68μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 330V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32914B3684M189
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32914
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.433W 31.50mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.68μF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    27.5mm
  • Voltage - Rated AC
    330V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    760V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    330V
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    11mm