  • B32914A5155M000
B32914A5155M000
advertisement
Manufacturer No:
B32914A5155M000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32914A5155M000
Datasheet:
B32914A5155M000
Description:
B32914 1.5μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 1000V 1kV-DC 530V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 673
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32914A5155M000
    Select All
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    B32914
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.866W 31.50mmx22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    1000V 1kV
  • Voltage - Rated AC
    530V
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.437 36.50mm