  • ECW-FD2J105KC
ECW-FD2J105KC
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FD2J105KC
HK JDW NO:
590-ECW-FD2J105KC
Datasheet:
ECW-FD2J105KC
Description:
ECW-F(D) 1μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 3265
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FD2J105KC
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.996Lx0.331W 25.30mmx8.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm