  • B32914A5155K000
B32914A5155K000
advertisement
Manufacturer No:
B32914A5155K000
HK JDW NO:
258-B32914A5155K000
Datasheet:
B32914A5155K000
Description:
B32914 1.5μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 530V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32914A5155K000
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32914
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.866W 31.50mmx22.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated AC
    530V
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.437 36.50mm