  • B32913A3154K
B32913A3154K
advertisement
Manufacturer No:
B32913A3154K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32913A3154K
Description:
150nF Film Capacitor 10% Radial Radial 760V-DC 330V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32913A3154K
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    760V
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    330V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    15.0114mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    5.9944mm