  • BFC238346302
BFC238346302
advertisement
Manufacturer No:
BFC238346302
HK JDW NO:
886-BFC238346302
Datasheet:
BFC238346302
Description:
MMKP383 3000pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.4kV-DC 500V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238346302
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MMKP383
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.709W 31.00mmx18.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3000pF
  • Voltage - Rated DC
    1.4kV
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.102 28.00mm
  • Length
    30.988mm
  • Width
    18.0086mm