  • B32912A4153M289
B32912A4153M289
advertisement
Manufacturer No:
B32912A4153M289
HK JDW NO:
258-B32912A4153M289
Description:
B32912 0.015μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 440V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32912A4153M289
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    B32912
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm