  • B32911A5472K000
B32911A5472K000
advertisement
Manufacturer No:
B32911A5472K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32911A5472K000
Package:
Radial
Datasheet:
B32911A5472K000
Description:
B32911 4700pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1000V 1kV-DC 530V-AC Polypropylene (PP)
Step5Bar-code shipping tag
B32911A5472K000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP)
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32911
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.157W 13.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    1000V 1kV
  • Voltage - Rated AC
    530V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm