  • B32911A4332M
B32911A4332M
advertisement
Manufacturer No:
B32911A4332M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32911A4332M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
3.3nF Film Capacitor 20% Radial PC Pins 440V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32911A4332M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Lead Pitch
    10.0076mm