  • B32794D3126K26
B32794D3126K26
advertisement
Manufacturer No:
B32794D3126K26
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32794D3126K26
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
B32794 12μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 700V-DC 300V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32794D3126K26
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Vendor Undefined
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    12μF
  • Voltage - Rated DC
    700V
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5mOhms
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.437 36.50mm
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32794
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.866W 31.50mmx22.00mm
  • Tolerance
    ±10%