  • B32776P6306K000
B32776P6306K000
advertisement
Manufacturer No:
B32776P6306K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32776P6306K000
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
B32776P 30μF Film Capacitor ±10% Radial - 4 Leads PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32776P6306K000
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32776P
  • Size / Dimension
    1.654Lx1.299W 42.00mmx33.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    30μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.4mOhm
  • Lead Spacing
    1.476 37.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.890 48.00mm