  • B32774D205J
B32774D205J
advertisement
Manufacturer No:
B32774D205J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32774D205J
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2μF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 1.1kV-DC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32774D205J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    2μF
  • Voltage - Rated DC
    1.1kV
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    11mOhm
  • Height Seated (Max)
    21.4884mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    12.4968mm