  • B32686S7224J565
B32686S7224J565
advertisement
Manufacturer No:
B32686S7224J565
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32686S7224J565
Package:
Rectangular Box
Datasheet:
B32686S7224J565
Description:
B32686S 0.22μF Film Capacitor ±5% Rectangular Box Screw Terminals 1250V 1.25kV-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 101
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32686S7224J565
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Rectangular Box
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32686S
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    1.654Lx0.709W 42.00mmx18.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw Terminals
  • Applications
    Snubber
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    1250V 1.25kV
  • Voltage - Rated AC
    450V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7mOhms
  • Lead Spacing
    1.122 28.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.280 32.50mm