  • B32676G8335K
B32676G8335K
advertisement
Manufacturer No:
B32676G8335K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32676G8335K
Package:
Radial
Datasheet:
B32676G8335K
Description:
3.3μF Film Capacitor 10% Radial Radial 875V-DC 400V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32676G8335K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    4
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    875V
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    37.4904mm
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12mOhm
  • Height
    39.5mm
  • Height Seated (Max)
    39.497mm
  • Length
    42.0116mm
  • Width
    19.9898mm