  • B32676E3126K
B32676E3126K
advertisement
Manufacturer No:
B32676E3126K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32676E3126K
Description:
12μF Film Capacitor 10% Radial Radial 300V-DC 160V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32676E3126K
    Select All
  • Mount
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    12μF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6.8mOhm
  • Height
    32.5mm
  • Height Seated (Max)
    32.512mm
  • Length
    42.0116mm
  • Width
    18.0086mm