  • B32674E6155K000
B32674E6155K000
advertisement
Manufacturer No:
B32674E6155K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32674E6155K000
Datasheet:
B32674E6155K000
Description:
B32674 1.5μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 800V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32674E6155K000
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32674
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Long Life
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 350
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V