  • B32674D3805K
B32674D3805K
advertisement
Manufacturer No:
B32674D3805K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32674D3805K
Description:
8μF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 300V-DC 160V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32674D3805K
    Select All
  • Height Seated (Max)
    32.004mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    16mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    300V
  • Capacitance
    8μF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5mOhm
  • Life (Hours)
    200000 hours
  • Height
    32mm