  • B32671L1122J000
B32671L1122J000
advertisement
Manufacturer No:
B32671L1122J000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32671L1122J000
Datasheet:
B32671L1122J000
Description:
Cap Film 0.0012uF 1600V PP 5% (13 X 4 X 9mm) Radial 10mm 110C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32671L1122J000
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    B32671L
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.157W 13.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 600
  • HTS Code
  • Capacitance
    1200pF
  • Voltage - Rated DC
    1600V 1.6kV
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Size Code
    5116
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    600V
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm
  • Length
    13mm
  • Width
    4mm