  • 100ST473MA23216
100ST473MA23216
advertisement
Manufacturer No:
100ST473MA23216
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-100ST473MA23216
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
PMLCAP®, ST 0.047μF Film Capacitor ±20% 1206 (3216 Metric) Solder Pads Acrylic, Metallized Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
100ST473MA23216
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Acrylic, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    PMLCAP®, ST
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder Pads
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm