  • B32656T8684K000
B32656T8684K000
advertisement
Manufacturer No:
B32656T8684K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32656T8684K000
Package:
Radial
Datasheet:
B32656T8684K000
Description:
B32656 0.68μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 850V-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32656T8684K000
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32656
  • Size / Dimension
    1.634Lx0.945W 41.50mmx24.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 450
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    850V
  • Terminal Pitch
    37.5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    450V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    1.476 37.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    850V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    450V
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm
  • Length
    41.5mm
  • Width
    24mm