  • B32654A4105K
B32654A4105K
advertisement
Manufacturer No:
B32654A4105K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32654A4105K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1μF Film Capacitor 10% Radial Radial 400V-DC 200V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32654A4105K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    11mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    21.0058mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    10.9982mm