  • B32653A7473K
B32653A7473K
advertisement
Manufacturer No:
B32653A7473K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32653A7473K
Description:
47nF Film Capacitor 10% Radial Radial 1.25kV-DC 500V-AC PP Through Hole
Quantity:
In Stock : 2460
Step5Bar-code shipping tag
B32653A7473K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    1.25kV
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Depth
    8.5mm
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    16.51mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    8.509mm