  • B32652A6334K000
B32652A6334K000
advertisement
Manufacturer No:
B32652A6334K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32652A6334K000
Description:
B32652 0.33μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32652A6334K000
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32652
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.433W 18.00mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm