  • B32652A3354J
B32652A3354J
advertisement
Manufacturer No:
B32652A3354J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32652A3354J
Description:
350nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32652A3354J
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    350nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    15mm