  • ECW-FD2J184JQ
ECW-FD2J184JQ
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FD2J184JQ
HK JDW NO:
590-ECW-FD2J184JQ
Datasheet:
ECW-FD2J184JQ
Description:
ECW-F(D) 0.18μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 954
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FD2J184JQ
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.496Lx0.291W 12.60mmx7.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.18μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.618 15.70mm