  • B32621A4153K
B32621A4153K
advertisement
Manufacturer No:
B32621A4153K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32621A4153K
Description:
15nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32621A4153K
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height Seated (Max)
    8.9916mm
  • Length
    13.0048mm
  • Width
    3.9878mm