  • B32620A6471K289
B32620A6471K289
advertisement
Manufacturer No:
B32620A6471K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32620A6471K289
Description:
470pF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 630V-DC 400V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32620A6471K289
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    7.5mm