  • B32562J6274M000
B32562J6274M000
advertisement
Manufacturer No:
B32562J6274M000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32562J6274M000
Package:
2-DIP
Datasheet:
B32562J6274M000
Description:
B32562 0.27μF Film Capacitor ±20% 2-DIP PC Pins Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32562J6274M000
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    2-DIP
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32562
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.27μF
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm