  • B32562J3334K000
B32562J3334K000
advertisement
Manufacturer No:
B32562J3334K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32562J3334K000
Package:
2-DIP
Datasheet:
B32562J3334K000
Description:
SilverCap™ B32562 0.33μF Film Capacitor ±10% 2-DIP PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32562J3334K000
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    2-DIP
  • Surface Mount
    NO
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SilverCap™ B32562
  • Tolerance
    ±10%