  • B32560J8562J
B32560J8562J
advertisement
Manufacturer No:
B32560J8562J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32560J8562J
Description:
5.6nF Film Capacitor 5% DIP PC Pins 630V-DC 400V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32560J8562J
    PET
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    5.6nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    7.493mm