  • B32560J6223J
B32560J6223J
advertisement
Manufacturer No:
B32560J6223J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32560J6223J
Description:
22nF Film Capacitor 5% DIP PC Pins 400V-DC 200V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32560J6223J
    500 μm
  • Height Seated (Max)
    5.5118mm
  • Length
    8.9916mm
  • Width
    2.4892mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    PET
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    2.5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    7.493mm