  • B32529E6104K
B32529E6104K
advertisement
Manufacturer No:
B32529E6104K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32529E6104K
Datasheet:
B32529E6104K
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32529E6104K
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Dielectric Material
    PET
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Height Seated (Max)
    13.0048mm
  • Length
    7.7978mm
  • Width
    7.7978mm