  • B32529C8472K000
B32529C8472K000
advertisement
Manufacturer No:
B32529C8472K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32529C8472K000
Datasheet:
B32529C8472K000
Description:
B32529 4700pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 400V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32529C8472K000
    Select All
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    3.5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32529
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.138W 7.20mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±10%