  • B32529C3223K
B32529C3223K
advertisement
Manufacturer No:
B32529C3223K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32529C3223K
Description:
22nF Film Capacitor 10% Radial Radial 250V-DC 160V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32529C3223K
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    2.5mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height Seated (Max)
    6.5024mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    2.4892mm