  • B32529C3154K189
B32529C3154K189
advertisement
Manufacturer No:
B32529C3154K189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32529C3154K189
Datasheet:
B32529C3154K189
Purchasing and Inquiry
B32529C3154K189 Overview
To function, systems require a rated (DC) voltage (URdc) of 250V.Electrical devices with 0.197 5.00mm lead spacing are used in this application.Powering systems requires an internal rated (AC) voltage (URac) of 160V.In a temperature range of -55°C~125°C, the device can be operated.
B32529C3154K189 Features
a rated (DC) voltage (URdc) of 250V
an internal rated (AC) voltage (URac) of 160V
B32529C3154K189 Applications
There are a lot of TDK Electronics Inc. B32529C3154K189 applications of film capacitors.
  • Lighting
  • Electronic ballasts
  • VCO's
  • IGBT
  • Filtering
  • Filters
  • Blocking
  • TV and monitor sets
  • Matching networks
  • Satellite TV
Step5Bar-code shipping tag
B32529C3154K189
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32529
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.197W 7.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    160V
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm
  • Length
    7.5mm
  • Width
    5mm