  • B32523Q1155J
B32523Q1155J
advertisement
Manufacturer No:
B32523Q1155J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32523Q1155J
Description:
1.5μF Film Capacitor 5% Radial Radial 100V-DC 63V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32523Q1155J
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    15.0114mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    5.9944mm