  • B32522C3684K000
B32522C3684K000
advertisement
Manufacturer No:
B32522C3684K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32522C3684K000
Datasheet:
B32522C3684K000
Description:
Cap Film 0.68uF 250V PET 10% (18 X 7 X 12.5mm) Radial 15mm 125C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32522C3684K000
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32522
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.276W 18.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    160V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    18mm
  • Width
    7mm