  • B32521N8103K189
B32521N8103K189
advertisement
Manufacturer No:
B32521N8103K189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32521N8103K189
Datasheet:
B32521N8103K189
Description:
B32521 10000pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 200V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32521N8103K189
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32521
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Height
    9mm
  • Length
    13mm
  • Width
    4mm