  • B32520C6332J189
B32520C6332J189
advertisement
Manufacturer No:
B32520C6332J189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32520C6332J189
Description:
B32520(400V,7.5MM) 3.3nF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC 200V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32520C6332J189
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    B32520(400V,7.5MM)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    3910
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length On Request
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    7.0104mm
  • Length
    10mm
  • Width
    2.5mm