  • B32034C4334M000
B32034C4334M000
advertisement
Manufacturer No:
B32034C4334M000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32034C4334M000
Package:
Radial
Datasheet:
B32034C4334M000
Description:
B32034 0.33μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 1000V 1kV-DC 350V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 1013
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32034C4334M000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32034
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.709W 31.50mmx18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    1000V 1kV
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.083 27.50mm