  • B32024C3474M
B32024C3474M
advertisement
Manufacturer No:
B32024C3474M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32024C3474M
Datasheet:
B32024C3474M
Description:
470nF Film Capacitor 20% Radial PC Pins 1.5kV-DC 300V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32024C3474M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    1.5kV
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Dielectric
    PP
  • Height Seated (Max)
    32.004mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    16.002mm