  • B25838T6126K
B25838T6126K
advertisement
Manufacturer No:
B25838T6126K
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B25838T6126K
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
B25838 12μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Quick Connect - 0.250 (6.3mm) 440V-AC
Step5Bar-code shipping tag
B25838T6126K
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis, Stud Mount
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B25838
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Applications
    Damping
  • Capacitance
    12μF
  • Voltage - Rated AC
    440V