  • B32924A2105M189
B32924A2105M189
advertisement
Manufacturer No:
B32924A2105M189
Manufacturer:
TDK-EPC
HK JDW NO:
13290-B32924A2105M189
Description:
1μF Film Capacitor 20% Radial 305V-DC 305V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32924A2105M189
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    305V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    11mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    760V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Custom Capabilities
    Other Lead Lengths Available On Request
  • Height
    21mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    11mm