  • ATF1508ASV-15QI160
ATF1508ASV-15QI160
advertisement
Manufacturer No:
ATF1508ASV-15QI160
HK JDW NO:
69-ATF1508ASV-15QI160
Package:
Q
Datasheet:
Description:
0.65mm PMIC 160 Pin 3.3V Q
Purchasing and Inquiry
ATF1508ASV-15QI160 Overview
128 macrocells are present in the mobile phone network, which offer radio coverage from a high-power cell tower, antenna, or mast.A Q package contains the item.It is programmed with 96 I/Os.Devices are programmed with terminations of [0].There is 3.3V voltage supply for this device.This part is part of the family [0].There are 160pins on the chip.When using this device, YEScan also be found.For digital circuits, there are 3000gates. These devices serve as building blocks.If high efficiency is desired, the supply voltage should be kept at [0].For data storage, EEPROMis adopted.The electronic component is mounted by Surface Mount.There are 160 pins embedded in the device.It operates with the maximal supply voltage of 3.6V.A minimum supply voltage of 3V is required for this device to operate.There are 96 programmable I/Os in this system.It is recommended that the operating temperature be higher than -40°C.There should be a temperature below 85°Cat the time of operation.The maximum frequency should not exceed 100MHz.Programmable logic types can be divided into EE PLD.
ATF1508ASV-15QI160 Features
Q package
96 I/Os
160 pin count
160 pins
ATF1508ASV-15QI160 Applications
There are a lot of Atmel (Microchip Technology) ATF1508ASV-15QI160 CPLDs applications.
  • DMA control
  • D/T registers and latches
  • Multiple DIP Switch Replacement
  • Programmable power management
  • Wireless Infrastructure Base Band Unit and Remote Radio Unit
  • STANDARD SERIAL INTERFACE UART
  • ROM patching
  • Programmable polarity
  • Pattern recognition
  • Address decoding
Step5Bar-code shipping tag
ATF1508ASV-15QI160
  • Package / Case
    Q
  • Number of Pins
    160
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
  • Number of Terminations
    160
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    YES
  • HTS Code
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Number of I/O
    96
  • Propagation Delay
    15 ns
  • Frequency (Max)
    100MHz
    3000
  • Number of Programmable I/O
    96
  • Height Seated (Max)
    4.1mm
  • Length
    28mm
  • Width
    28mm