  • ATF1508ASL-25QC160
ATF1508ASL-25QC160
advertisement
Manufacturer No:
ATF1508ASL-25QC160
HK JDW NO:
69-ATF1508ASL-25QC160
Package:
PQFP
Datasheet:
Description:
3.3/55V 0.65mm PMIC 160 Pin 5V PQFP
Purchasing and Inquiry
ATF1508ASL-25QC160 Overview
In the mobile phone network, there are 128macro cells, which are cells with high-power antennas and towers.It is contained in package [0].As you can see, this device has 96 I/O ports programmed into it.160terminations have been programmed into the device.The terminal position of this electrical part is QUAD, which serves as an important access point for passengers or freight.A voltage of 5Vprovides power to the device.The part is included in Programmable Logic Devices.It has 160pins programmed.This electronic part is mounted in the way of Surface Mount.The device has a pinout of [0].A power supply of 3.3/55Vis required to operate it.In this case, the maximum supply voltage (Vsup) reaches 5.25V.It is recommended that the operating temperature exceeds 0°C.Temperatures should be lower than 70°C when operating.Vsup (supply voltage) must be greater than 4.75V.It is recommended that the clock frequency not exceed 33.3MHz.There are several types of programmable logic that can be categorized as EE PLD.
ATF1508ASL-25QC160 Features
PQFP package
96 I/Os
160 pin count
160 pins
3.3/55V power supplies
ATF1508ASL-25QC160 Applications
There are a lot of Atmel (Microchip Technology) ATF1508ASL-25QC160 CPLDs applications.
  • SUPERVISORY FUNCTION (LVD AND WATCHDOG)
  • Interface bridging
  • INTERRUPT SYSTEM
  • TIMERS/COUNTERS
  • Configurable Addressing of I/O Boards
  • Power Meter SMPS
  • Field programmable gate
  • Portable digital devices
  • PULSE WIDTH MODULATION (PWM)
  • SFP, QSFP, QSFP-DD, OSFP, Mini-SAS HD Port Management
Step5Bar-code shipping tag
ATF1508ASL-25QC160
  • Package / Case
    PQFP
  • Number of Pins
    160
  • Number of Terminations
    160
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • HTS Code
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.25V
  • Power Supplies
    3.3/55V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.75V
  • Number of I/O
    96
  • Clock Frequency
    33.3MHz
  • Propagation Delay
    25 ns
  • Height Seated (Max)
    3.97mm
  • Length
    28mm
  • Width
    28mm